OrCal® robi różnicę… Dwa sąsiadujące ze sobą pola, uprawiana ta sama roślina, te same warunki pogodowa i … dwóch sąsiadów z tej samej miejscowości. Na czym polega różnica? Na tym, że jeden z nich zastosował przed wysianiem buraka OrCal® od Evergreen Solutions. Z łatwością ocenicie, który! PS Przypominamy, że Evergreen Solutions jest jedynym właścicielem…
Gospodarzu, zastosuj OrCal® i poznaj słodycz wysokich plonów! Burak cukrowy to bardzo wymagająca roślina. Niektórzy, nie zdają sobie sprawy ,jak ważne jest przygotowanie gleby pod jego uprawę. Podstawa to zapewnienie odpowiedniego jej zaopatrzenia w wapń i utrzymanie optymalnego odczynu ph gleby. Dlaczego warto stosować środek poprawiający właściwości gleby OrCal® w uprawie buraka? Nieuregulowany odczyn pH…
Gospodarzu, zastosuj OrCal® a ja dam Ci więcej mleka! Każdy, kto nastawił się na produkcję mleka, wie jak ważne jest zapewnienie krowom odpowiedniej ilości wartościowego pokarmu. „Mućki” lubią dobrze zjeść, dlatego ważne jest, by utrzymywać stan łąk i pastwisk w bardzo dobrej kondycji. Uprawy stosowane w produkcji mleka wymagają obojętnego lub zasadowego odczynu pH gleby.…
Gospodarzu, zastosuj OrCal® a plon kukurydzy przerośnie Twoje oczekiwania! Kukurydza to coraz częściej uprawiana roślina. Udowodnione jest, że jej produkcja przy nawożeniu OrCal®-em osiąga bardzo dobre rezultaty. Szczególnie widać to na przykładzie ostatnich suchych lat, gdzie pomimo skrajnych warunków pogodowych gospodarze stosujący OrCal® zbierali pokaźne plony 13-14 ton z hektara. Dlaczego warto stosować środek poprawiający…
Kiedy i jak odkwasić glebę? Odczyn gleby to jedna z najważniejszych jej właściwości – poziom pH ma bowiem bezpośredni wpływ na uprawę. Na zakwaszonej ziemi rośliny będą rosły słabiej; zmniejsza się bowiem zarówno zawartość składników mineralnych w glebie, jak i ich dostępność. Rośliny są także narażone na choroby, a obniżona odporność na czynniki atmosferyczne nie…
Czy pH gleby wpływa na plony? Różnorodne badania wskazują bezpośredni związek pomiędzy zakwaszeniem a odżywianiem roślin w mikro i makroelementy. Niestety im niższy poziom pH gleby, tym plonowanie jest gorsze, a rośliny są bardziej podatne na różnego rodzaju działanie szkodliwych patogenów glebowych, chorób i szkodników. Wiedza o pH ziem rolnych jest więc istotna i konieczna…
Dolomit jest monomineralną skałą osadową składającą się głównie z węglanu wapnia i magnezu. W rolnictwie ekologicznym i konwencjonalnym wykorzystywany jest w formie nawozu naturalnego pozyskiwanego w skutek mielenia skały. To bogaty produkt, nie mniej warto sprawdzić czy odkwaszanie gleby dolomitem rzeczywiście przynosi szybkie efekty. Nawóz dolomitowy – czy szybko odkwasza? Niekwestionowaną zaletą nawozów dolomitowych jest…
Nawozy dolistne – jedna z metod nawożenia Dbanie o wysoką jakość upraw wymusza sięgania po różne metody nawożenia. Coraz częściej słyszy się głosy, że nawozy dolistne to jeden z najskuteczniejszych sposobów, dzięki któremu można właściwie stymulować wzrost i rozwój roślin. Najczęściej są polecane do stosowania w przypadku suchej gleby, która utrudnia roślinom pobieranie substancji odżywczych.…
Nawóz RSM RSM, czyli roztwór saletrzano-mocznikowy, to wysoce skoncentrowany nawóz azotowy. Stosować go należy techniką oprysku grubokroplistego lub techniką rozlewu. Zaleca się wykonywanie oprysków na zdrowe i suche rośliny. Nie stosować tuż po deszczu oraz podczas upałów. RSM może być stosowany na wszystkie rodzaje gleb, do nawożenia zbóż, rzepaku, buraków, ziemniaków, kukurydzy, użytków zielonych oraz…
Środek odstraszający dziki zabezpieczy uprawy Szkody spowodowane przez dziki to poważny problem dotykający wielu rolników. Rosnąca populacja dzików potęguje ich żerowanie na polach uprawnych, które stają się bazą żywieniową dla zwierząt. Szczególne nasilenie szkód obserwuje się na gruntach uprawnych i zasiewach. Ponadto poniesione straty powodują, że pod wielkim znakiem zapytania stawia się opłacalność produkcji. Skuteczny…
Wapno w rolnictwie Wapno to jeden z elementarnych składników stosowanych w rolnictwie. Ma bezpośredni wpływ na odczyn pH gleby i dostarczanie składników odżywczych roślinom. Odpowiednio dawkowane zwiększa potencjał plonotwórczy i ma działanie odkwaszające. Wapnowanie gleb zależy od aktualnej wartości odczynu pH gleby oraz kategorii agronomicznej. W tradycyjnym rolnictwie wykonuje się je naprzemiennie ze stosowaniem obornika,…
Czy systematyczne wapnowanie gleby jest konieczne? Uzyskanie wysokich plonów i uniknięcie szkód związanych z żerowaniem zwierząt, czy przeciągającą się suszą jest celem jest celem wszystkich rolników. Niestety wysokie zakwaszenie pól uprawnych w połączeniu z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi może przynieść straty i zminimalizować opłacalność produkcji. Wapnowanie gleby jest podstawową i obowiązkową czynnością przygotowującą ziemię do zasiewu.…
Jakie są skutki zakwaszenia gleb Polska jest krajem o jednym z największych w Europie potencjale produkcji rolnej, nie mniej wykorzystuje niespełna 50 proc swoich możliwości. Jedną z przyczyn jest zbyt niski odczyn pH gleby, który wynika z czynników naturalnych i klimatycznych oraz wynikających z rolnictwa monokulturowego. Skutki zakwaszenia gleb powodują obniżenie jakości upraw, małe plony…
Jedną z głównych przyczyn niekorzystnych zmian zachodzących w glebie, często prowadzących do ich degradacji jest nadmierna chemizacja środowiska naturalnego przy jednoczesnym zmniejszeniu stosowania nawozów wapniowych. Jak wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, pod zasiewy roślin uprawianych w 2015 roku firmy chemiczne dostarczyły na rynek krajowy blisko 2400 tys. ton nawozów mineralnych w przeliczeniu…
Niskie pH gleby a problemy z uprawami Niskie pH gleby negatywnie wpływa na efektywność nawożenia i jakość uzyskiwanych plonów. Rośliny są zdecydowanie słabsze, zaburzony jest ich proces wzrostu, a ponadto są bardziej narażone na choroby. Szacuje się, że z problem zakwaszenia gleby pojawia się na co drugim polu. Najgorzej sytuacja przedstawia się w województwie podkarpackim,w…
Wapno węglanowe – dawkowanie zgodnie z potrzebami Wysokie zakwaszenie gleby w Polsce jest problemem, który skutkuje gorszymi uprawami i ich niską opłacalnością. Wapnowanie gruntów uprawnych jest podstawowym i koniecznym działaniem pozwalającym na podniesienie odczynu pH gleby. Konieczne jest ustalenie dawek preparatu zawierającego wapno węglanowe. dawkowanie musi opierać się na danych dotyczących pH gleby i jej…
Materia organiczna w rolnictwie i uprawach Materia organiczna jest jednym z kluczowych składników gleby wpływającym na jej żyzność i powodzenie upraw. Zawiera obumarłe szczątki zwierzęce i roślinne,produkty ich rozkładu i syntezy związków próchnicznych, przez co jest bogactwem dla wyjałowionej czy gorszej jakości gleby zapewniają zrównoważoną produkcję płodów rolnych. W tradycyjnym rolnictwie jest ona dostarczana w…
Czy odkwaszanie gleby jest ważne? Intensywne uprawy, położenie geograficzne, a także zbyt mała ilość substancji organicznej niekorzystnie wpływa na glebę powodując spadek poziomu pH poniżej 5,0. Odkwaszanie gleby jest konieczne w co drugim gospodarstwie. Stosowanie wyłącznie nawozów mineralnych skutkuje małą zasobnością warstwy próchniczej i dużym zasoleniem gleb, co w praktyce przekłada się na obniżenie wartości…
Gleba kwaśna czy zasadowa – jak rozwiązać problem z ziemią uprawną? W Polsce ponad 50% gleb użytkowanych rolniczo ma odczyn kwaśny lub bardzo kwaśny. Wysokie nasycenie jonami wodoru i glinu sprawia, że struktura ziemi jest bardzo słabo rozwinięta, brakuje również potrzebnych roślinom mikro i makroelementów. Stopniowa utrata kultury gleby powoduje brak żyzności pól – jakie…
W 2016 roku Pan H… K…, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H… K…, działając w złej wierze zgłosił do rejestracji na swoją rzecz znak towarowy „OrCal” w Urzędzie Patentowym RP (numer zgłoszenia: 463088), uzyskując rejestrację znaku w roku 2017 (numer prawa wyłącznego: R.294728). Swoim postępowaniem, świadomie naruszył prawo ochronne na znak towarowy „OrCal®” należące do Janusza Zakrzewskiego (R.201198).
Postępowanie sporne prowadzone przez Urząd Patentowy RP zakończyło się decyzją z dnia 9.01.2018 r., która unieważniła rejestrację znaku „OrCal” udzieloną na rzecz H… K…, podtrzymując prawo ochronne na ten znak przyznane Januszowi Zakrzewskiemu. Również odwołanie od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zakończyło się 18 września 2018 r. przegraną H… K…
W związku z powyższym informujemy, że H… K… i prowadzone przez niego Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H….K… nie mają prawa produkować ani wprowadzać do obrotu nawozu organiczno-mineralnego pod nazwą OrCal®, jako chronionym znakiem towarowym.
Oświadczenie
Jedynym właścicielem prawa do posługiwania się znakiem towarowym OrCal® w produkcji i dystrybucji produktów z serii OrCal® jest Janusz Zakrzewski i podmioty upoważnione przez niego na podstawie stosownych umów, w tym: Evergreen Solutions Sp. z o. o. w Pyrzycach. Lista certyfikowanych dystrybutorów dostępna jest na stronie internetowej www.orcal.pl
Jednocześnie podkreślamy pełną determinację właściciela znaku towarowego OrCal® i innych osób uprawnionych do posługiwania się znakiem do bezwzględnego reagowania na wszelkie próby naruszania prawa do znaku towarowego OrCal®, ze wszelkimi, przewidzianymi prawem konsekwencjami dla naruszającego.
Janusz Zakrzewski Właściciel marki OrCal® Prezes Zarządu Evergreen Solutions Sp. z o.o.
Damian Kubera Wiceprezes Zarządu Yoshi S.A., Ochrona własności przemysłowej
Ta witryna korzysta z plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityki prywatności.