fbpx

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

infolinia 880 880 053

Środek odstraszający dziki

środek odstraszający dziki w tle - grafika wpisu

Środek odstraszający dziki zabezpieczy uprawy

Szkody spowodowane przez dziki to poważny problem dotykający wielu rolników. Rosnąca populacja dzików potęguje ich żerowanie na polach uprawnych, które stają się bazą żywieniową dla zwierząt. Szczególne nasilenie szkód obserwuje się na gruntach uprawnych i zasiewach. Ponadto poniesione straty powodują, że pod wielkim znakiem zapytania stawia się opłacalność produkcji. Skuteczny środek odstraszający dziki nie musi podnosić kosztów utrzymania gruntów, może być dozowany wraz z nawozem.

Nowoczesny środek odstraszający dziki

Środki odstraszające dziki znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zwierzęta buchtują pola, wyrządzając poważne straty w uprawach. Stosowanie pojedynczych środków okazuje się nieskuteczne lub niewystarczające. Ponadto wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Nowoczesny środek odstraszający dziki może być “ukryty” w n+awozie organiczno-mineralnym tj. OrCal®.

Liczne badania, a także opinie użytkowników wskazują, że nawóz OrCal® jest skutecznym antydzikiem. Dziki to zwierzęta o silnie rozwiniętym zmyśle węchu i wrażliwej tarczy ryjowej. OrCal® – dzięki zawartości organicznych form azotu (aktywny hydrant wapnia) zniechęca swoim zapachem do żerowania na polach. Należy zaznaczyć, że jest to całkowicie bezpieczny sposób na odstraszenie dzikiej zwierzyny i zapobieganie szkodom łowieckim.

Nawóz i środek odstraszający dziki w jednym

Z całą pewnością OrCal® jest nawozem nowej generacji, który działa na wielu obszarach. Jego podstawowym zadaniem jest podniesienie odczynu pH gleby i odżywianie gleby w mikro- i makroskładniki. Ponadto jego działanie antydzikowe jest potwierdzone przez praktyków. Do wielu zalet nawozu należy jego szybkie i skuteczne działanie zapewnione przez dobrą rozpuszczalność w wodzie (1,7/1000ml). Nawóz można stosować doglebowo lub pogłównie stosując go po żniwach lub przed 1 grudnia na plantacjach rzepaku i zbóż ozimych.

Formuła nawozu OrCal® odstrasza dziki, chroniąc uprawy przed zniszczeniem. Skład organiczno – mineralny użyźnia glebę, zwiększa warstwę próchniczną, poprawia strukturę gleby regulując jej wymianę powietrzno-wodną. Składniki odżywcze zawarte w OrCal® zostają rozpuszczone w glebie i przyswojone przez korzenie roślin. Dzięki temu procesowi ograniczona zostaje konieczność stosowania innych preparatów nawozowych.Ponadto nawóz został wyprodukowany z naturalnych komponentów, jest bezpieczny dla środowiska i zwierząt.

Aplikacja nawozu jest łatwa i niewymagająca. Może być przeprowadzona na glebę o różnym stopniu wilgotności – także na suchą. Nawóz jest skuteczny niezależnie od warunków atmosferycznych i utrzymuje się do 5 tygodni. W przypadku dużych opadów zaleca się powtórne nawożenie po około 3 tygodniach.

Ochrona przed szkodami łowieckimi

Zniszczone uprawy to potężny problem ekonomiczny. Zapobieganie szkodom spowodowanym przez dzikie zwierzęta – dziki czy sarny – jest możliwe przy zastosowaniu nawożenia produktem OrCal®. Bezpieczna i sprawdzona receptura podnosi jakość upraw, jednocześnie chroniąc je przed żerowaniem zwierzyny.