Środek odstraszający dziki - remedium na odyńca! | Wiedza OrCal®

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

infolinia 880 880 053

Środek odstraszający dziki

środek odstraszający dziki w tle - grafika wpisu

Środek odstraszający dziki zabezpieczy uprawy

Szkody spowodowane przez dziki to poważny problem dotykający wielu rolników. Rosnąca populacja dzików potęguje ich żerowanie na polach uprawnych, które stają się bazą żywieniową dla zwierząt. Szczególne nasilenie szkód obserwuje się na gruntach uprawnych i zasiewach. Ponadto poniesione straty powodują, że pod wielkim znakiem zapytania stawia się opłacalność produkcji. Skuteczny środek odstraszający dziki nie musi podnosić kosztów utrzymania gruntów, może być dozowany wraz z nawozem.

Nowoczesny środek odstraszający dziki

Środki odstraszające dziki znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zwierzęta buchtują pola, wyrządzając poważne straty w uprawach. Stosowanie pojedynczych środków okazuje się nieskuteczne lub niewystarczające. Ponadto wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Nowoczesny środek odstraszający dziki może być “ukryty” w n+awozie organiczno-mineralnym tj. OrCal®.

Liczne badania, a także opinie użytkowników wskazują, że nawóz OrCal® jest skutecznym antydzikiem. Dziki to zwierzęta o silnie rozwiniętym zmyśle węchu i wrażliwej tarczy ryjowej. OrCal® – dzięki zawartości organicznych form azotu (aktywny hydrant wapnia) zniechęca swoim zapachem do żerowania na polach. Należy zaznaczyć, że jest to całkowicie bezpieczny sposób na odstraszenie dzikiej zwierzyny i zapobieganie szkodom łowieckim.

Nawóz i środek odstraszający dziki w jednym

Z całą pewnością OrCal® jest nawozem nowej generacji, który działa na wielu obszarach. Jego podstawowym zadaniem jest podniesienie odczynu pH gleby i odżywianie gleby w mikro- i makroskładniki. Ponadto jego działanie antydzikowe jest potwierdzone przez praktyków. Do wielu zalet nawozu należy jego szybkie i skuteczne działanie zapewnione przez dobrą rozpuszczalność w wodzie (1,7/1000ml). Nawóz można stosować doglebowo lub pogłównie stosując go po żniwach lub przed 1 grudnia na plantacjach rzepaku i zbóż ozimych.

Formuła nawozu OrCal® odstrasza dziki, chroniąc uprawy przed zniszczeniem. Skład organiczno – mineralny użyźnia glebę, zwiększa warstwę próchniczną, poprawia strukturę gleby regulując jej wymianę powietrzno-wodną. Składniki odżywcze zawarte w OrCal® zostają rozpuszczone w glebie i przyswojone przez korzenie roślin. Dzięki temu procesowi ograniczona zostaje konieczność stosowania innych preparatów nawozowych.Ponadto nawóz został wyprodukowany z naturalnych komponentów, jest bezpieczny dla środowiska i zwierząt.

Aplikacja nawozu jest łatwa i niewymagająca. Może być przeprowadzona na glebę o różnym stopniu wilgotności – także na suchą. Nawóz jest skuteczny niezależnie od warunków atmosferycznych i utrzymuje się do 5 tygodni. W przypadku dużych opadów zaleca się powtórne nawożenie po około 3 tygodniach.

Ochrona przed szkodami łowieckimi

Zniszczone uprawy to potężny problem ekonomiczny. Zapobieganie szkodom spowodowanym przez dzikie zwierzęta – dziki czy sarny – jest możliwe przy zastosowaniu nawożenia produktem OrCal®. Bezpieczna i sprawdzona receptura podnosi jakość upraw, jednocześnie chroniąc je przed żerowaniem zwierzyny.

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

 

Pyrzyce dn. 06.11.2018 r.

W 2016 roku Pan H… K…, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H… K…, działając w złej wierze zgłosił do rejestracji na swoją rzecz znak towarowy „OrCal” w Urzędzie Patentowym RP (numer zgłoszenia: 463088), uzyskując rejestrację znaku w roku 2017 (numer prawa wyłącznego: R.294728). Swoim postępowaniem, świadomie naruszył prawo ochronne na znak towarowy „OrCal®” należące do Janusza Zakrzewskiego (R.201198).

Postępowanie sporne prowadzone przez Urząd Patentowy RP zakończyło się decyzją z dnia 9.01.2018 r., która unieważniła rejestrację znaku „OrCal” udzieloną na rzecz H… K…, podtrzymując prawo ochronne na ten znak przyznane Januszowi Zakrzewskiemu. Również odwołanie od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zakończyło się 18 września 2018 r. przegraną H… K…

W związku z powyższym informujemy, że H… K… i prowadzone przez niego Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H….K… nie mają prawa produkować ani wprowadzać do obrotu nawozu organiczno-mineralnego pod nazwą OrCal®, jako chronionym znakiem towarowym.

Oświadczenie

Jedynym właścicielem prawa do posługiwania się znakiem towarowym OrCal® w produkcji i dystrybucji produktów z serii OrCal® jest Janusz Zakrzewski i podmioty upoważnione przez niego na podstawie stosownych umów, w tym: Evergreen Solutions Sp. z o. o. w Pyrzycach. Lista certyfikowanych dystrybutorów dostępna jest na stronie internetowej www.orcal.pl

Jednocześnie podkreślamy pełną determinację właściciela znaku towarowego OrCal® i innych osób uprawnionych do posługiwania się znakiem do bezwzględnego reagowania na wszelkie próby naruszania prawa do znaku towarowego OrCal®, ze wszelkimi, przewidzianymi prawem konsekwencjami dla naruszającego.

Janusz Zakrzewski
Właściciel marki OrCal®
Prezes Zarządu Evergreen Solutions Sp. z o.o.
Damian Kubera
Wiceprezes Zarządu
Yoshi S.A., Ochrona własności przemysłowej

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Zobacz decyzję Wojewódzkiego
Sądu Administracyjnego