Nawóz organiczno-mineralny OrCal® - jedyny taki na rynku!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

infolinia 880 880 053

Nawóz organiczno-mineralny

Nawozy organiczno-mineralne i ich kompleksowe działanie

Nawozy organiczno-mineralne cechuje szybkie działanie – uzupełniają one najważniejsze składniki mineralne, dostarczając także glebie tak ważnych substancji organicznych. Produkty OrCal® i OrCal® pHregulator® wyróżniają jednak kompleksowość oraz szybkie efekty.

W składzie nawozów mineralnych znaleźć można mocno skoncentrowane składniki mineralne, które są bardzo łatwo przyswajalne przez rośliny. Nadmierne użycie tego typu preparatów może jednak doprowadzić do przenawożenia gleby, a także jej wyjałowienia i zubożenia warstwy próchnicznej. Dlatego właśnie tak ważny jest dodatek materii organicznej, której działanie jest wolniejsze, ale nie ma tak silnego wpływu na środowisko. Nawozy organiczno-mineralne są więc najlepszym rozwiązaniem – a wśród tego typu produktów wyróżnia się OrCal®, którego skuteczność potwierdzają badania oraz opinie rolników. Połączenie aktywnego hydratu wapnia Ca(OH)2 oraz organiki, zapewnia glebie i roślinom potrzebne makro i mikroelementy. Jednocześnie składniki te odkwaszają glebę, zapewniając odpowiedni poziom pH ziemi. Efekty widoczne są już w pierwszym plonie – korzenie roślin oraz ich biomasa wyraźnie się zwiększają. Stosując OrCal® możesz także w niemal 100% wykorzystać resztki pożniwne, które nasz produkt mineralizuje. Dodatkowo, nasz produkt częściowo zapobiega i ogranicza szkody łowieckie, będąc naturalnym odpowiednikiem preparatów typu antydzik.

Co wyróżnia OrCal® wśród innych nawozów organiczno-mineralnych?

Szybkie działanie OrCal® zawdzięcza aktywnemu hydratowi wapnia, który znacznie przyśpiesza poziom rozpuszczalności w wodzie naszego produktu. Właśnie dlatego sprawdza się dużo lepiej niż kredy i dolomity! Natomiast materia organiczna użyźnia ziemię, stymulując pożyteczne szczepy mikrobów glebowych w warstwie ornej, a także zapewnia uprawom odpowiednie składniki odżywcze.


Właściwości nawozów organiczno-mineralnych serii OrCal®:

Wapń CaO30,97 (% s.m.)
Aktywny hydrat wapnia Ca(OH)242,11 (% s.m.)
Wapń Ca22,12 (% s.m.)
Substancja organiczna35,80 (% s.m.)
Azot Nokoło 1,5 (% s.m.)
Fosfor P/P2O50,48 (% s.m.)/1,10 (% s.m.)
Potas K/K2O0,20 (% s.m.)/0,24 (% s.m.)
Odczyn pH12,6

Przekonaj się, dlaczego warto wybrać nawozy organiczno-mineralne marki OrCal®!

bigbag nawozu orcal
  1. Połączenie dwóch typów nawozów: organicznego i mineralnego, pozwala na dostarczenie większości niezbędnych składników roślinom oraz ziemi. Co ważne, są one także dużo szybciej wchłaniane przez glebę, niż w przypadku wykorzystania tylko jednego rodzaju nawozu – tak dzieje się w przypadku nawozu OrCal®. Nawóz OrCal® nadaje się także do wszystkich rodzajów gleb i pod różne rodzaje roślin – a dzięki skutecznemu i szybkiemu działaniu nadaje się także do nawożenia interwencyjnego. OrCal® można zastosować także w uprawie polowej, warzyw, owoców oraz na trwałe użytki zielone (TUZ).
  2. OrCal® produkowany jest dzięki technologii FuelCal®, która bazuje na kontrolowanej elektronicznie reakcji egzotermicznej przy wykorzystaniu certyfikowanego reagenta Reagenta WapCal® – wapna bardzo wysokiej reaktywności. Wysoka temperatura sprawia, że powstały produkt jest w pełni sterylny i wolny od patogenów – dlatego też nasze nawozy mineralno-organiczne po aplikacji do gleby regulują i utrzymują homeostazę w glebie oraz pobudzają pożyteczne mikroby glebowe. Produkt OrCal® ogranicza również rozwój pleśni, grzybów, patogenów beztlenowych i chwastów kwasolubnych.
  3. Nawozy organiczno-mineralne naszej marki można stosować zarówno przed siewem lub sadzeniem roślin, jak i pogłównie. Dodatkowo, produkt OrCal® jest także bardziej przyjazny dla środowiska niż inne nawozy, które zawierają CaO. Aktywny hydrat wapnia reguluje odczyn pH gleby – w efekcie, w takich warunkach zaczynają namnażać się mikroby glebowe, zwiększa się także poziom próchnicy. Wszystko to pozwala na zmniejszenie dawek nawozu, dzięki czemu również i mniej składników mineralnych (takich jak azot, fosfor czy potas) trafia do środowiska, co wyraźnie wpływa na oszczędności nawozowe w uprawie. Dodatkowym efektem środowiskowym jest obniżenie poziomu zatrucia wód gruntowych oraz cieków wodnych.
  4. OrCal® dostarcza naturalne mikro i makroelementy, zapewniając nie tylko optymalny odczyn pH w strefie korzeniowej, ale także podstawowe składniki odżywcze, takie jak azot, wapń, fosfor, potas, magnez, siarka, żelazo oraz białka i aminokwasy. Dzięki temu odporność roślin na czynniki chorobotwórcze i atmosferyczne znacznie wzrasta i pomaga im przetrwać zarówno susze, jak i większe mrozy.

Nawozy organiczno-mineralne marki OrCal® zadbają o Twoje uprawy!

Nasz nawóz jest ceniony nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym. Badania potwierdzają jego skuteczność – dołącz do grona zadowolonych klientów!

Zamów nawóz organiczno-mineralny Kontakt

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

 

Pyrzyce dn. 06.11.2018 r.

W 2016 roku Pan H… K…, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H… K…, działając w złej wierze zgłosił do rejestracji na swoją rzecz znak towarowy „OrCal” w Urzędzie Patentowym RP (numer zgłoszenia: 463088), uzyskując rejestrację znaku w roku 2017 (numer prawa wyłącznego: R.294728). Swoim postępowaniem, świadomie naruszył prawo ochronne na znak towarowy „OrCal®” należące do Janusza Zakrzewskiego (R.201198).

Postępowanie sporne prowadzone przez Urząd Patentowy RP zakończyło się decyzją z dnia 9.01.2018 r., która unieważniła rejestrację znaku „OrCal” udzieloną na rzecz H… K…, podtrzymując prawo ochronne na ten znak przyznane Januszowi Zakrzewskiemu. Również odwołanie od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zakończyło się 18 września 2018 r. przegraną H… K…

W związku z powyższym informujemy, że H… K… i prowadzone przez niego Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H….K… nie mają prawa produkować ani wprowadzać do obrotu nawozu organiczno-mineralnego pod nazwą OrCal®, jako chronionym znakiem towarowym.

Oświadczenie

Jedynym właścicielem prawa do posługiwania się znakiem towarowym OrCal® w produkcji i dystrybucji produktów z serii OrCal® jest Janusz Zakrzewski i podmioty upoważnione przez niego na podstawie stosownych umów, w tym: Evergreen Solutions Sp. z o. o. w Pyrzycach. Lista certyfikowanych dystrybutorów dostępna jest na stronie internetowej www.orcal.pl

Jednocześnie podkreślamy pełną determinację właściciela znaku towarowego OrCal® i innych osób uprawnionych do posługiwania się znakiem do bezwzględnego reagowania na wszelkie próby naruszania prawa do znaku towarowego OrCal®, ze wszelkimi, przewidzianymi prawem konsekwencjami dla naruszającego.

Janusz Zakrzewski
Właściciel marki OrCal®
Prezes Zarządu Evergreen Solutions Sp. z o.o.
Damian Kubera
Wiceprezes Zarządu
Yoshi S.A., Ochrona własności przemysłowej

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Zobacz decyzję Wojewódzkiego
Sądu Administracyjnego