fbpx

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

infolinia 880 880 053

Nawozy ekologiczne

Nawozy ekologiczne – jaki typ najlepiej sprawdzi się na Twojej uprawie?

Rolnictwo ekologiczne staje się coraz popularniejsze – zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. W społeczeństwie rośnie świadomość tego, jak ważna jest zrównoważona produkcja roślinna i zwierzęca, doceniane są także walory zdrowotne produktów ekologicznych. Jakie nawozy polecane są rolnikom ekologicznym? Czy stosowanie nawozów ekologicznych zawsze zapewnia zdrowe plony i zdrową żywność?

Zarówno dla amatorów, którzy ziemię uprawiają na działkach czy ogrodach przydomowych, jak i dla rolników, zajmujących się uprawami ekologicznymi, poleca się stosowanie nawozów pochodzenia ekologicznego – szczególnie, jeśli chcemy, aby uzyskane z tych upraw warzywa i owoce posiadały certyfikat ekologiczny. Przeznaczeniem tego typu produktów jest dostarczenie roślinom składników pokarmowych, a także zwiększenie żyzności gleb. Jednostka badawcza IUNG-PIB w Puławach prowadzi bardzo szczegółową listę nawozów mineralnych, organiczno-mineralnych, organicznych oraz naturalnych, które mogą być stosowane w rolnictwie ekologicznym. Odmiennymi produktami są ekologiczne środki poprawiające właściwości gleby – są to substancje, które dodaje się do ziemi, aby poprawić jej właściwości lub parametry chemiczne, biologiczne czy fizyczne. Instytut w Puławach również prowadzi listę środków tego typu, dopuszczonych do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Co ważne, stosowanie nawozów oraz środków tego typu w przypadku gospodarstw ekologicznych jest dozwolone tylko w przypadku, jeśli nawozy naturalne i organiczne, powstające w gospodarstwie, nie zapewniają osiągnięcia lub poprawy żyzności gleby. Produkty z serii OrCal® oraz OrCal® pHregulator® łączą w sobie najlepsze cechy nawozów ekologicznych, pomimo tego że nie są wpisane na listę produktów możliwych do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Pozwalają jednak na produkcję zdrowej żywności przy zachowaniu wysokich plonów!

W przypadku produktów ekologicznych, takich jak nawozy mineralne, które obecnie dominują na sklepowych półkach, mogą pojawić się pewne efekty niepożądane. Stosowanie ich w nadmiarze może prowadzić do przenawożenia, obniżenia pH gleby (zakwaszenia), a także do jej wyjałowienia, w tym zubożenia warstwy próchniczej, która jest niezbędna roślinom. Nawozy organiczne natomiast nie działają kompleksowo – mogą nie dostarczać odpowiedniej ilości związków mineralnych i w konsekwencji niedostatecznie odżywiać rośliny. Dlatego też dużo korzystniejszym działaniem będzie użycie produktów z serii OrCal® i OrCal® pHregulator®, tj. mineralno-organicznego nawozu z serii OrCal® lub środka poprawiającego właściwości gleby OrCal® pHregulator®. Oba produkty zapewniają uprawom doskonałe warunki do wzrostu, poprzez jednoczesne odkwaszenie środowiska i dostarczenie ważnych makro i mikroelementów. Co ważne, oba preparaty mogą być stosowane na różnych etapach zasiewu – zarówno przed sadzeniem roślin, jak i w czasie ich wzrostu.

Nawóz OrCal® łączy w sobie najlepsze cechy nawozów ekologicznych!

Firma Evergreen Solutions Sp. z o. o. oferuje Państwu nowoczesne, skuteczne produkty z serii OrCal® OrCal® pHregulator®, które wytwarzane są w Polsce na bazie technologii FuelCal®, przy użyciu certyfikowanego reagenta WapCal®. Dzięki zawartości aktywnego hydratu wapnia oraz substancji organicznych, działanie preparatów z serii OrCal® OrCal® pHregulator® jest wyjątkowo kompleksowe: nie tylko odkwaszają one glebę, ale także poprawiają jej żyzność i zaopatrują rośliny w potrzebne składniki odżywcze, które często nie występują w nawozach ekologicznych. Jak sama nazwa wskazuje, mineralno-organiczne produkty z serii OrCal® i OrCal® pHregulator® łączą w sobie komponenty i najlepsze cechy nawozów mineralnych oraz organicznych, przy jednoczesnej regulacji pH gleby, a także użyźnieniu i odżywieniu ziemi.

CechaOrCal®KredyDolomity
Wpływ na zmniejszenie zatrucia wód gruntowychTakNieNie
Rozpuszczalność w wodzie1,7 g/1000 ml0,02 g/1000 ml0,02 g/1000 ml
Wartość pH uzyskana w badaniu Evergreen Solutions12,699,537,73

Dlaczego warto wybrać OrCal® i OrCal® pHregulator®?

bigbag nawozu orcal
  1. Składy produktów OrCal® i OrCal® pHregulator® są dokładnie przemyślane, a także zbadane. Dzięki aktywnemu hydratowi wapnia OrCal® i OrCal® pHregulator® wyjątkowo szybko rozpuszczają się w wodzie (1,7g/1000ml), co wpływa na odkwaszenie gleby i poprawę jej struktury. Materia organiczna natomiast doskonale użyźnia glebę i stymuluje powstawanie pożytecznych szczepów mikrobów w warstwie ornej, co wzbogaca ją w naturalne składniki odżywcze oraz kwasy humusowe. Efekty użycia OrCal® i OrCal® pHregulator®, produktów mineralno-organicznych, widoczne są już w pierwszym plonie, a uprawy stają się odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym, m.in. suszę!
  2. W OrCal® i OrCal® pHregulator® nie znajdziesz żadnych groźnych patogenów – proces powstawania produktu jest w pełni bezpieczny i higieniczny, na co wpływ ma zastosowanie technologii FuelCal®. Bazuje on na kontrolowanej elektronicznie reakcji egzotermicznej, dzięki której powstaje sterylny substrat, który w kolejnych fazach zmieniany jest w suchy i sypki produkt organiczno-mineralny. Wykazano także, że użycie OrCal® oraz OrCal® pHregulator® ogranicza rozwój niektórych patogenów glebowych, chorób grzybowych i bakteryjnych, pleśni, grzybów oraz chwastów kwasolubnych.
  3. Zawarty w produktach OrCal® i OrCal® pHregulator® aktywny hydrat wapnia, stosowany na polach uprawnych w składzie których odnaleziono metale ciężkie, pozwala im przejść do form rezydualnych, a więc trudno rozpuszczalnych – proces ten może mieć znaczący wpływ na kondycję ziemi i jej możliwą rekultywację.
  4. Produkty OrCal® i OrCal® pHregulator® zapewniają roślinom najlepsze środowisko do rozwoju, dzięki optymalnemu odczynowi pH w strefie korzeniowej i podstawowej. Dodatkowo, w materii organicznej zawarte są naturalne makro i mikroelementy, takie jak wapń, azot, fosfor, potas, magnez, żelazo, siarka oraz białka i aminokwasy.
  5. OrCal® i OrCal® pHregulator® korzystnie wpływają na ekonomikę uprawy – użycie produktów, m.in. przy uprawie rzepaku ozimego i kukurydzy, skutkowało lepszym wynikiem ekonomicznym. Badania potwierdzają także, że działanie produktów naszej firmy jest skuteczniejsze od kred i dolomitów. Nawozy organiczno-mineralne szybciej i na dłużej regulują pH gleb, dzięki czemu ich użytkownicy mogą cieszyć się obfitymi uprawami i zdrową glebą.
  6. OrCal® i OrCal® pHregulator® wzmacniają także odporność roślin uprawnych na czynniki chorobowe i atmosferyczne, takie jak: susze, upały, burze, gradobicia, podtopienia i przymrozki; ograniczają także skutki uboczne, jakie mogą pojawić się po opryskaniu roślin środkami ochrony.

Używane dotychczas nawozy ekologiczne oraz ekologiczne środki poprawiające właściwości gleby nie dały zadowalających rezultatów? Wypróbuj OrCal®!

Oferujemy produkty bezpieczny dla Twoich upraw, a przede wszystkim skuteczne – OrCal® i OrCal® pHregulator® to jedyne tak dobre preparaty na polskim rynku.

Zamów nawóz Kontakt