Nawozy ekologiczne firmy OrCal® - Sprawdź naszą ofertę!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

infolinia 880 880 053

Nawozy ekologiczne

Nawozy ekologiczne – jaki typ najlepiej sprawdzi się na Twojej uprawie?

Rolnictwo ekologiczne staje się coraz popularniejsze – zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. W społeczeństwie rośnie świadomość tego, jak ważna jest zrównoważona produkcja roślinna i zwierzęca, doceniane są także walory zdrowotne produktów ekologicznych. Jakie nawozy polecane są rolnikom ekologicznym? Czy stosowanie nawozów ekologicznych zawsze zapewnia zdrowe plony i zdrową żywność?

Zarówno dla amatorów, którzy ziemię uprawiają na działkach czy ogrodach przydomowych, jak i dla rolników, zajmujących się uprawami ekologicznymi, poleca się stosowanie nawozów pochodzenia ekologicznego – szczególnie, jeśli chcemy, aby uzyskane z tych upraw warzywa i owoce posiadały certyfikat ekologiczny. Przeznaczeniem tego typu produktów jest dostarczenie roślinom składników pokarmowych, a także zwiększenie żyzności gleb. Jednostka badawcza IUNG-PIB w Puławach prowadzi bardzo szczegółową listę nawozów mineralnych, organiczno-mineralnych, organicznych oraz naturalnych, które mogą być stosowane w rolnictwie ekologicznym. Odmiennymi produktami są ekologiczne środki poprawiające właściwości gleby – są to substancje, które dodaje się do ziemi, aby poprawić jej właściwości lub parametry chemiczne, biologiczne czy fizyczne. Instytut w Puławach również prowadzi listę środków tego typu, dopuszczonych do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Co ważne, stosowanie nawozów oraz środków tego typu w przypadku gospodarstw ekologicznych jest dozwolone tylko w przypadku, jeśli nawozy naturalne i organiczne, powstające w gospodarstwie, nie zapewniają osiągnięcia lub poprawy żyzności gleby. Produkty z serii OrCal® oraz OrCal® pHregulator® łączą w sobie najlepsze cechy nawozów ekologicznych, pomimo tego że nie są wpisane na listę produktów możliwych do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Pozwalają jednak na produkcję zdrowej żywności przy zachowaniu wysokich plonów!

W przypadku produktów ekologicznych, takich jak nawozy mineralne, które obecnie dominują na sklepowych półkach, mogą pojawić się pewne efekty niepożądane. Stosowanie ich w nadmiarze może prowadzić do przenawożenia, obniżenia pH gleby (zakwaszenia), a także do jej wyjałowienia, w tym zubożenia warstwy próchniczej, która jest niezbędna roślinom. Nawozy organiczne natomiast nie działają kompleksowo – mogą nie dostarczać odpowiedniej ilości związków mineralnych i w konsekwencji niedostatecznie odżywiać rośliny. Dlatego też dużo korzystniejszym działaniem będzie użycie produktów z serii OrCal® i OrCal® pHregulator®, tj. mineralno-organicznego nawozu z serii OrCal® lub środka poprawiającego właściwości gleby OrCal® pHregulator®. Oba produkty zapewniają uprawom doskonałe warunki do wzrostu, poprzez jednoczesne odkwaszenie środowiska i dostarczenie ważnych makro i mikroelementów. Co ważne, oba preparaty mogą być stosowane na różnych etapach zasiewu – zarówno przed sadzeniem roślin, jak i w czasie ich wzrostu.

Nawóz OrCal® łączy w sobie najlepsze cechy nawozów ekologicznych!

Firma Evergreen Solutions Sp. z o. o. oferuje Państwu nowoczesne, skuteczne produkty z serii OrCal® OrCal® pHregulator®, które wytwarzane są w Polsce na bazie technologii FuelCal®, przy użyciu certyfikowanego reagenta WapCal®. Dzięki zawartości aktywnego hydratu wapnia oraz substancji organicznych, działanie preparatów z serii OrCal® OrCal® pHregulator® jest wyjątkowo kompleksowe: nie tylko odkwaszają one glebę, ale także poprawiają jej żyzność i zaopatrują rośliny w potrzebne składniki odżywcze, które często nie występują w nawozach ekologicznych. Jak sama nazwa wskazuje, mineralno-organiczne produkty z serii OrCal® i OrCal® pHregulator® łączą w sobie komponenty i najlepsze cechy nawozów mineralnych oraz organicznych, przy jednoczesnej regulacji pH gleby, a także użyźnieniu i odżywieniu ziemi.

CechaOrCal®KredyDolomity
Wpływ na zmniejszenie zatrucia wód gruntowychTakNieNie
Rozpuszczalność w wodzie1,7 g/1000 ml0,02 g/1000 ml0,02 g/1000 ml
Wartość pH uzyskana w badaniu Evergreen Solutions12,699,537,73

Dlaczego warto wybrać OrCal® i OrCal® pHregulator®?

bigbag nawozu orcal
  1. Składy produktów OrCal® i OrCal® pHregulator® są dokładnie przemyślane, a także zbadane. Dzięki aktywnemu hydratowi wapnia OrCal® i OrCal® pHregulator® wyjątkowo szybko rozpuszczają się w wodzie (1,7g/1000ml), co wpływa na odkwaszenie gleby i poprawę jej struktury. Materia organiczna natomiast doskonale użyźnia glebę i stymuluje powstawanie pożytecznych szczepów mikrobów w warstwie ornej, co wzbogaca ją w naturalne składniki odżywcze oraz kwasy humusowe. Efekty użycia OrCal® i OrCal® pHregulator®, produktów mineralno-organicznych, widoczne są już w pierwszym plonie, a uprawy stają się odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym, m.in. suszę!
  2. W OrCal® i OrCal® pHregulator® nie znajdziesz żadnych groźnych patogenów – proces powstawania produktu jest w pełni bezpieczny i higieniczny, na co wpływ ma zastosowanie technologii FuelCal®. Bazuje on na kontrolowanej elektronicznie reakcji egzotermicznej, dzięki której powstaje sterylny substrat, który w kolejnych fazach zmieniany jest w suchy i sypki produkt organiczno-mineralny. Wykazano także, że użycie OrCal® oraz OrCal® pHregulator® ogranicza rozwój niektórych patogenów glebowych, chorób grzybowych i bakteryjnych, pleśni, grzybów oraz chwastów kwasolubnych.
  3. Zawarty w produktach OrCal® i OrCal® pHregulator® aktywny hydrat wapnia, stosowany na polach uprawnych w składzie których odnaleziono metale ciężkie, pozwala im przejść do form rezydualnych, a więc trudno rozpuszczalnych – proces ten może mieć znaczący wpływ na kondycję ziemi i jej możliwą rekultywację.
  4. Produkty OrCal® i OrCal® pHregulator® zapewniają roślinom najlepsze środowisko do rozwoju, dzięki optymalnemu odczynowi pH w strefie korzeniowej i podstawowej. Dodatkowo, w materii organicznej zawarte są naturalne makro i mikroelementy, takie jak wapń, azot, fosfor, potas, magnez, żelazo, siarka oraz białka i aminokwasy.
  5. OrCal® i OrCal® pHregulator® korzystnie wpływają na ekonomikę uprawy – użycie produktów, m.in. przy uprawie rzepaku ozimego i kukurydzy, skutkowało lepszym wynikiem ekonomicznym. Badania potwierdzają także, że działanie produktów naszej firmy jest skuteczniejsze od kred i dolomitów. Nawozy organiczno-mineralne szybciej i na dłużej regulują pH gleb, dzięki czemu ich użytkownicy mogą cieszyć się obfitymi uprawami i zdrową glebą.
  6. OrCal® i OrCal® pHregulator® wzmacniają także odporność roślin uprawnych na czynniki chorobowe i atmosferyczne, takie jak: susze, upały, burze, gradobicia, podtopienia i przymrozki; ograniczają także skutki uboczne, jakie mogą pojawić się po opryskaniu roślin środkami ochrony.

Używane dotychczas nawozy ekologiczne oraz ekologiczne środki poprawiające właściwości gleby nie dały zadowalających rezultatów? Wypróbuj OrCal®!

Oferujemy produkty bezpieczny dla Twoich upraw, a przede wszystkim skuteczne – OrCal® i OrCal® pHregulator® to jedyne tak dobre preparaty na polskim rynku.

Zamów nawóz Kontakt

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

 

Pyrzyce dn. 06.11.2018 r.

W 2016 roku Pan H… K…, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H… K…, działając w złej wierze zgłosił do rejestracji na swoją rzecz znak towarowy „OrCal” w Urzędzie Patentowym RP (numer zgłoszenia: 463088), uzyskując rejestrację znaku w roku 2017 (numer prawa wyłącznego: R.294728). Swoim postępowaniem, świadomie naruszył prawo ochronne na znak towarowy „OrCal®” należące do Janusza Zakrzewskiego (R.201198).

Postępowanie sporne prowadzone przez Urząd Patentowy RP zakończyło się decyzją z dnia 9.01.2018 r., która unieważniła rejestrację znaku „OrCal” udzieloną na rzecz H… K…, podtrzymując prawo ochronne na ten znak przyznane Januszowi Zakrzewskiemu. Również odwołanie od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zakończyło się 18 września 2018 r. przegraną H… K…

W związku z powyższym informujemy, że H… K… i prowadzone przez niego Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H….K… nie mają prawa produkować ani wprowadzać do obrotu nawozu organiczno-mineralnego pod nazwą OrCal®, jako chronionym znakiem towarowym.

Oświadczenie

Jedynym właścicielem prawa do posługiwania się znakiem towarowym OrCal® w produkcji i dystrybucji produktów z serii OrCal® jest Janusz Zakrzewski i podmioty upoważnione przez niego na podstawie stosownych umów, w tym: Evergreen Solutions Sp. z o. o. w Pyrzycach. Lista certyfikowanych dystrybutorów dostępna jest na stronie internetowej www.orcal.pl

Jednocześnie podkreślamy pełną determinację właściciela znaku towarowego OrCal® i innych osób uprawnionych do posługiwania się znakiem do bezwzględnego reagowania na wszelkie próby naruszania prawa do znaku towarowego OrCal®, ze wszelkimi, przewidzianymi prawem konsekwencjami dla naruszającego.

Janusz Zakrzewski
Właściciel marki OrCal®
Prezes Zarządu Evergreen Solutions Sp. z o.o.
Damian Kubera
Wiceprezes Zarządu
Yoshi S.A., Ochrona własności przemysłowej

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Zobacz decyzję Wojewódzkiego
Sądu Administracyjnego