Antydzik - nawóz skuteczny w odstraszaniu | OrCal®

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

infolinia 880 880 053

Antydzik

Odstraszanie dzików z OrCal®

Dodatkowe działanie OrCal® – odstraszanie dzików (antydzik)

Zniszczenia, jakie wyrządzają dziki oraz inne zwierzęta to powszechny problem wśród rolników, zwłaszcza tych, którzy ziemię uprawiają na terenie Pomorza Zachodniego. Oczywiście, również i inne części Polski są narażone na ten problem. Szkody takie oznaczają duże straty łowieckie oraz olbrzymie koszty. Szacowanie szkód łowieckich, wyrządzonych przez zwierzynę w płodach, uprawach rolnych, a także związane z tym procedury oraz rekompensaty łowieckie często nie pokrywają poniesionych wcześniej kosztów. Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę w marcu 2018 roku nowelizacja ustawy o prawie łowieckim jest krokiem naprzód, niestety nie do końca spełnia oczekiwania rolników. W jaki sposób więc skutecznie zabezpieczysz swoje uprawy?

Aktywny hydrat wapnia, zawarty w produktach OrCal® pHregulator® oraz w nawozie marki OrCal® drażni tarczę ryjową dzika i zniechęca go w naturalny sposób do żerowania, dzięki czemu uprawy są zabezpieczone przed buchtowaniem dzików. Jest to zupełnie naturalny sposób na zapobieganie szkodom łowieckim, który nie ma toksycznego wpływu na środowisko oraz ziemię. Działanie OrCal® jest w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt, czego dowodem są badania przeprowadzone przez Instytut Ochrony Środowiska oraz Instytut Medycyny Wsi imienia Witolda Chodźki. Ponadto, przeciwdziałanie buchtowaniu i ograniczenie szkód łowickich potwierdzają obserwacje kilkudziesięciu rolników, a także prace badawcze, które zostały przeprowadzone przez naszą firmę. Produkty z serii OrCal® pHregulator®, w tym nawóz organiczno-mineralny OrCal®, nie tylko pozytywnie wpływają na zmniejszenie poziomu zakwaszenia gleby, ale mają też działanie próchnicotwórcze (zapewniają wzrost substancji organicznych w ziemi), dzięki czemu staje się ona bardziej żyzna i odżywiona. Rośliny, czerpiąc łatwo przyswajalne mikro oraz makroelementy z materii organicznej, zawartej w produktach z serii OrOrCal® i OrCal® pHregulator®, rozwijają się dużo lepiej, a same plony są także o wiele wyższe. OrCal® i OrCal® pHregulator® cechuje więc bardzo dobry wpływ na rozwój roślin, przy jednoczesnym, dodatkowym efekcie w postaci częściowego zapobiegania oraz ograniczania szkód łowieckich. Produkty z tej serii są przede wszystkim efektywne w odkwaszaniu gleby, a także zmniejszaniu szkód, spowodowanych przez zwierzynę płową. Antydzikowe działanie OrCal® i OrCal® pHregulator® to naturalny sposób odstraszania dzikiej zwierzyny, stworzony w zgodzie z naturą, co sprawia, że nawozy te są w pełni biodegradowalne, a zawarte w nich składniki, takie jak aktywny hydrat wapnia (Ca(OH)2), materia organiczna, azot (N), fosfor (P) i potas (K) w procesie rozkładu wzbogacają glebę w korzystne i odżywcze pierwiastki. Skuteczny antydzik pozwoli na ograniczenie szkód łowieckich, bez konieczności stosowania dodatkowych środków odstraszających – jest to ważna zaleta naszych produktów, którą z pewnością warto wykorzystać!

Nasz antydzik pozwala na ograniczenie szkód łowieckich, bez konieczności stosowania dodatkowych środków odstraszających, to bonus specjalny, który warto wykorzystać.

Co sprawia, że nawóz OrCal® ma tak szerokie zastosowanie?

Dzięki unikatowej formule OrCal® zapewnia dużo skuteczniejsze działanie odkwaszające (podwyższające pH) niż inne środki, takie jak węglany wapnia (np. kredy i dolomity, krzemiany). Wpływ na to ma zawartość aktywnego hydratu wapnia: Ca(OH)2, który charakteryzuje się wysoką rozpuszczalnością w wodzie (rozpuszcza się prawie 100 razy lepiej niż kreda lub dolomity!). Dodatkowo, organiczne formy azotu zawarte w nawozie OrCal® mają wyraźnie wyczuwalną woń, co skutecznie zniechęca dziki oraz inne zwierzęta od niszczenia pól uprawnych.

CechaOrCal®KredyDolomity
Czy odstrasza dziki?TakNieNie
Rozpuszczalność w wodzie1,7 g/1000 ml0,02 g/1000 ml0,02 g/1000 ml
Wartość pH uzyskana w badaniu Evergreen Solutions12,699,537,73

Nawóz OrCal® to warta rozważenia alternatywa dla środków antydzikowych na rynku!

bigbag nawozu orcal

Nawożąc glebę, poprawiasz jej jakość, dzięki działaniu odkwaszającym, użyźniającym oraz odżywiającym, a dodatkowo zabezpieczasz swoje pole przed szkodami łowieckimi.


  1. Produkty z serii OrCal® i OrCal® pHregulator® można stosować zarówno doglebowo, jak i pogłównie – rolnicy używają ich np. jesienią, po żniwach, mieszając z glebą lub przed 1 grudnia, na plantacjach ozimego rzepaku oraz zbóż ozimych. Na polach przedsiewnych, wiosną, OrCal® wykorzystywany jest przez plantatorów kukurydzy i buraka cukrowego – zwłaszcza na stanowiskach o zbyt niskim pH.
  2. Szybkie i skuteczne działanie produktów z serii OrCal® i OrCal® pHregulator® zapewnia ich rozpuszczalność w wodzie: dla aktywnego hydratu wapnia wartość ta wynosi 1,7 g/1000ml, co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu z rozpuszczalnością węglanów wapnia i kredy (0,02 g/1000 ml).
  3. Unikatowe formuły nawozów OrCal® i OrCal® pHregulator® nie tylko odstraszają dziki, ale również efektywnie nawożą i użyźniają ziemię. Składniki odżywcze zawarte w preparatach podczas ich rozkładu ulegają rozpuszczeniu w glebie, a następnie są pobierane przez rośliny, co stymuluje ich rozwój. Ogranicza to ilość środków potrzebnych do zabezpieczenia i użyźnienia terenu. Środki zostały wyprodukowane z naturalnych komponentów, z myślą o ochronie środowiska, co sprawia, że są całkowicie biodegradowalne i nieszkodliwe dla otoczenia.
  4. OrCal® i OrCal® pHregulator® doskonale sprawdzą się jako środki odstraszające nie tylko na dziki, ale również na sarny, jelenie oraz inną zwierzynę leśną. Ich zapach jest nieprzyjemny tylko dla zwierząt, dlatego też mogą być stosowane zarówno na polach uprawnych jak i blisko otoczenia ludzkiego.
  5. OrCal®i OrCal® pHregulator® utrzymują się aż do 5-7 tygodni. Są skuteczne niezależnie od warunków atmosferycznych, w związku z tym mogą być aplikowane zarówno na glebę suchą, jak i mokrą. Jednakże, w przypadku częstych opadów deszczu zaleca się powtórną aplikację po ok. 3-4 tygodniach. Najlepsze efekty uzyskiwane są w przypadku aplikacji 2 – 2,5 tony preparatu na 1 ha (na całość upraw) oraz aplikacji pogłównie.Przy ograniczonym działaniu można również zastosować OrCal® i OrCal® pHregulator® w pasach ochronnych, o szerokości 1 – 3 m pogłównie. W przypadku, gdy celem jest odstraszenie saren, zalecana szerokość pasów wynosi 3 – 4 m przy aplikacji pogłównie.

Inne preparaty typu antydzik Cię zawiodły?
Wypróbuj nawóz OrCal®!

To skuteczny środek, który nie tylko ochroni Twoje uprawy przed zwierzętami, ale także użyźni i skutecznie odkwasi glebę.

Zamów nawóz Kontakt

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

 

Pyrzyce dn. 06.11.2018 r.

W 2016 roku Pan H… K…, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H… K…, działając w złej wierze zgłosił do rejestracji na swoją rzecz znak towarowy „OrCal” w Urzędzie Patentowym RP (numer zgłoszenia: 463088), uzyskując rejestrację znaku w roku 2017 (numer prawa wyłącznego: R.294728). Swoim postępowaniem, świadomie naruszył prawo ochronne na znak towarowy „OrCal®” należące do Janusza Zakrzewskiego (R.201198).

Postępowanie sporne prowadzone przez Urząd Patentowy RP zakończyło się decyzją z dnia 9.01.2018 r., która unieważniła rejestrację znaku „OrCal” udzieloną na rzecz H… K…, podtrzymując prawo ochronne na ten znak przyznane Januszowi Zakrzewskiemu. Również odwołanie od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zakończyło się 18 września 2018 r. przegraną H… K…

W związku z powyższym informujemy, że H… K… i prowadzone przez niego Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H….K… nie mają prawa produkować ani wprowadzać do obrotu nawozu organiczno-mineralnego pod nazwą OrCal®, jako chronionym znakiem towarowym.

Oświadczenie

Jedynym właścicielem prawa do posługiwania się znakiem towarowym OrCal® w produkcji i dystrybucji produktów z serii OrCal® jest Janusz Zakrzewski i podmioty upoważnione przez niego na podstawie stosownych umów, w tym: Evergreen Solutions Sp. z o. o. w Pyrzycach. Lista certyfikowanych dystrybutorów dostępna jest na stronie internetowej www.orcal.pl

Jednocześnie podkreślamy pełną determinację właściciela znaku towarowego OrCal® i innych osób uprawnionych do posługiwania się znakiem do bezwzględnego reagowania na wszelkie próby naruszania prawa do znaku towarowego OrCal®, ze wszelkimi, przewidzianymi prawem konsekwencjami dla naruszającego.

Janusz Zakrzewski
Właściciel marki OrCal®
Prezes Zarządu Evergreen Solutions Sp. z o.o.
Damian Kubera
Wiceprezes Zarządu
Yoshi S.A., Ochrona własności przemysłowej

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Zobacz decyzję Wojewódzkiego
Sądu Administracyjnego