Aktualności | OrCal®

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

infolinia 880 880 053

Aktualności

17 sierpnia 2022

Janusz Zakrzewski, Evergreen Solutions i OrCal® z nagrodą AGROPRZEDSIĘBIORCA 2021-2022

W dniu 10 sierpnia 2022 r. w Belwederze – Rezydencji Prezydenta RP w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Laureatom Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022. To już 31 edycja tego wydarzenia, którego celem jest uhonorowanie nieprzeciętnych osób i firm mających wymierny wpływ na rozwój i funkcjonowanie polskiego rolnictwa. Laureaci konkursu są swoistymi wizytówkami polskiego agrobiznesu. Miło…

Dowiedz się więcej...
11 października 2021

OrCal® na targach AGROTECH 2021

W dniach 8-10 października 2021 roku spotykamy się z naszymi stałymi Klientami a także ze wszystkimi tymi, którzy chcą szybko, skutecznie odkwasić i użyźnić glebę, na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. To już kolejna wystawa w tym roku, w której bierzemy udział. Dziękujemy za zaufanie i liczne odwiedziny!

Dowiedz się więcej...
22 września 2021

Nowy zakład w Sierakowicach

Rolnicy z Pomorza i nie tylko! Zapraszamy do zakupów OrCal® z Sierakowic! Oryginalny, najwyższej jakości OrCal® z nowego zakładu w Sierakowicach, wyprodukowany na bazie reagenta WapCal® – w ciągłej sprzedaży! W big bagach i w formie luzu. Zapraszamy do kontraktacji! Na zdjęciu – załadunek OrCal® w formie luzu SIERAKOWICE.

Dowiedz się więcej...
6 września 2021

Kup OrCal w nowym zakładzie w Zbąszynku

Zakład w Zbąszynku ruszył pełną parą!!! Kolejny zakład wytwarzający OrCal® rozpoczął swoją działalność. Ledwie minęły dwa tygodnie a już rolnicy zakontraktowali u nas 35% rocznej produkcji! Widać, że jest zapotrzebowanie na OrCal® – oryginalny, wysokiej jakości produkt wytworzony na reagencie WapCal®. Zamówienia na towar ze Zbąszynka przyjmujemy wyłącznie na luz. Zamawiajcie, odkwaszajcie i użyźniajcie!  

Dowiedz się więcej...
28 sierpnia 2021

OrCal® odkwasza Podkarpacie!

Podkarpacie to obszar Polski, w których zakwaszenie gleb należy do najwyższych w Polsce. Chcemy to zmienić! Wszystkich, którzy już stosowali OrCal® lub zamierzają poznać jego wyjątkowe działanie odkwaszające i użyźniające zapraszamy w dniach 28–29.08 2021 na Krajową Wystawę Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej. Wspólnie „odkwaśmy” Podkarpacie Zapraszamy!  

Dowiedz się więcej...
28 czerwca 2021

OrCal® coraz popularniejszy na Opolszczyźnie!

OrCal® coraz popularniejszy na Opolszczyźnie! Wczoraj, 26 czerwca, wspólnie z naszym Partnerem handlowym na Opolszczyźnie zorganizowaliśmy Dzień z OrCal®-em. Były pokazy polowe, możliwość uzupełnienia wiedzy o OrCal®-u, jago zakupu w cenie specjalnej oraz – co wynika z oceny przybyłych – smaczny poczęstunek Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, co dowodzi, że…

Dowiedz się więcej...

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

 

Pyrzyce dn. 06.11.2018 r.

W 2016 roku Pan H… K…, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H… K…, działając w złej wierze zgłosił do rejestracji na swoją rzecz znak towarowy „OrCal” w Urzędzie Patentowym RP (numer zgłoszenia: 463088), uzyskując rejestrację znaku w roku 2017 (numer prawa wyłącznego: R.294728). Swoim postępowaniem, świadomie naruszył prawo ochronne na znak towarowy „OrCal®” należące do Janusza Zakrzewskiego (R.201198).

Postępowanie sporne prowadzone przez Urząd Patentowy RP zakończyło się decyzją z dnia 9.01.2018 r., która unieważniła rejestrację znaku „OrCal” udzieloną na rzecz H… K…, podtrzymując prawo ochronne na ten znak przyznane Januszowi Zakrzewskiemu. Również odwołanie od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zakończyło się 18 września 2018 r. przegraną H… K…

W związku z powyższym informujemy, że H… K… i prowadzone przez niego Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H….K… nie mają prawa produkować ani wprowadzać do obrotu nawozu organiczno-mineralnego pod nazwą OrCal®, jako chronionym znakiem towarowym.

Oświadczenie

Jedynym właścicielem prawa do posługiwania się znakiem towarowym OrCal® w produkcji i dystrybucji produktów z serii OrCal® jest Janusz Zakrzewski i podmioty upoważnione przez niego na podstawie stosownych umów, w tym: Evergreen Solutions Sp. z o. o. w Pyrzycach. Lista certyfikowanych dystrybutorów dostępna jest na stronie internetowej www.orcal.pl

Jednocześnie podkreślamy pełną determinację właściciela znaku towarowego OrCal® i innych osób uprawnionych do posługiwania się znakiem do bezwzględnego reagowania na wszelkie próby naruszania prawa do znaku towarowego OrCal®, ze wszelkimi, przewidzianymi prawem konsekwencjami dla naruszającego.

Janusz Zakrzewski
Właściciel marki OrCal®
Prezes Zarządu Evergreen Solutions Sp. z o.o.
Damian Kubera
Wiceprezes Zarządu
Yoshi S.A., Ochrona własności przemysłowej

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Zobacz decyzję Wojewódzkiego
Sądu Administracyjnego