fbpx

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

infolinia 880 880 053

Janusz Zakrzewski, Evergreen Solutions i OrCal® z nagrodą AGROPRZEDSIĘBIORCA 2021-2022

W dniu 10 sierpnia 2022 r. w Belwederze – Rezydencji Prezydenta RP w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Laureatom Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022. To już 31 edycja tego wydarzenia, którego celem jest uhonorowanie nieprzeciętnych osób i firm mających wymierny wpływ na rozwój i funkcjonowanie polskiego rolnictwa. Laureaci konkursu są swoistymi wizytówkami polskiego agrobiznesu. Miło nam zakomunikować, że w kategorii Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP nagrodzony został Janusz Zakrzewski, założyciel firmy Evergreen Solutions. Janusz Zakrzewski jest Prezesem i właścicielem firmy Evergreen Solutions, marki OrCal® i technologii FuelCal® do wytwarzania produktów nią oznaczanych.

Jak wykorzystać biomasę do produkcji cennych nawozów? Jak szybko i bezpiecznie podnieść odczyn pH gleby, nawet o jeden punkt w trzy miesiące, jak poprawić strukturę gleby i zwiększyć poziom próchnicy nawet o 1%, jak odblokować azot, fosfor i potas zmagazynowany w glebie, by był dostępny dla uprawianych roślin, jak odzyskać z resztek pożniwnych nawet 500 kg mikroskładników, jak poprawiać ekonomikę gospodarowania i sprawiać, by produkcja rolna była wydajniejsza i bardziej opłacalna dla rolnika? Jak ograniczyć koszty związane z transportem nawozów? Jak zadbać o atrakcyjną cenę produktów w dobie rosnących cen? Komisja konkursowa oceniła, że firma Evergreen Solutions od lat wie jak odpowiedzieć na wszystkie pytania, a odpowiedź jest jedna – OrCal®. OrCal® to produkt, który jest systematycznie rozwijany, budowana jest jego dostępność dla rolników, bierze udział w programach edukacyjnych i mających na celu uzdrawianie polskiej gleby.

Cieszy nas bardzo, że tak ważne instytucje dostrzegły działania realizowane przez Evergreen Solutions pod kierownictwem Prezesa Janusza Zakrzewskiego oraz wartość produktu OrCal® i jego wpływ na rozwój polskiego rolnictwa. Nagroda została przyznana przez:

  • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa
  • Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego