Zawsze mówiliśmy, że kukurydza kocha OrCal® 😊 | OrCal®

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

infolinia 880 880 053

Zawsze mówiliśmy, że kukurydza kocha OrCal® 😊

Otrzymaliśmy od naszego Klienta, p. Rafała ciekawą relację z uprawy kukurydzy:

„A więc tak.. 😃 Na polu o powierzchni 5,5 ha mam posiane dwie odmiany kukurydzy. Te pojedyncze sztuki, które wyrwałem do porównania to odmiana LG 30.215. Jedna jest z części pola bez OrCal-a a druga po OrCal-u. Klasa gleby to 4B. Pierwsza dawka OrCal-u została zastosowana 08.08.2020 r. w ilości 1000 kg na 1 hektar. Druga dawka OrCal-u zastosowana była 02.04.2021 r. w ilości około 400 kg na jeden hektar. Kukurydza została posiana 12.05.2021 r.

Odnośnie nawożenia nawozami sztucznymi ,,pod korzeń” sprawa wygląda następująco. Mocznik 300kg/ha. Korn-Kali 400kg/ha. Fosforan 220kg/ha. Zabiegi z mikroelementami.

Pierwszy zabieg: Plonwit kukurydza 3l/1ha +Tytanit 0,4l/ha+10kg mocznika/ha+7kg siarczanu magnezu jednowodnego/1ha. 2

Drugi zabieg: Agroplonwit A 2kg/1ha+Algi morskie phylgreen 2,5l/1ha+Tytanit 0,4l/1ha+mocznik 10kg/1ha+siarczan magnezu jednowodny 7kg/1ha.

Trzeci zabieg: Rapsin 2l/1ha+algi morskie phylgreen 2,5l/1ha +Tytanit 0,4l/1ha +mocznik 8kg/1ha. Do każdego z tych 3 zabiegów dodawałem środek owadobójczy. To wszystko było stosowane na całym polu, tam gdzie był wysiany OrCal® i tam gdzie nie był 😊. Jak dla mnie różnica na ten moment jest niesamowita…”

Pan Rafał obiecał nam udostępnić wyniki badań pH przed wysianiem i po drugiej dawce OrCal®- a, ciekawi też jesteśmy jaka będzie różnica w plonie. Wszystkimi informacjami podzielimy się z Wami!

Poniżej zdjęcia

Zapraszamy też do zapoznania się z innymi artykułami:

 

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

 

Pyrzyce dn. 06.11.2018 r.

W 2016 roku Pan H… K…, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H… K…, działając w złej wierze zgłosił do rejestracji na swoją rzecz znak towarowy „OrCal” w Urzędzie Patentowym RP (numer zgłoszenia: 463088), uzyskując rejestrację znaku w roku 2017 (numer prawa wyłącznego: R.294728). Swoim postępowaniem, świadomie naruszył prawo ochronne na znak towarowy „OrCal®” należące do Janusza Zakrzewskiego (R.201198).

Postępowanie sporne prowadzone przez Urząd Patentowy RP zakończyło się decyzją z dnia 9.01.2018 r., która unieważniła rejestrację znaku „OrCal” udzieloną na rzecz H… K…, podtrzymując prawo ochronne na ten znak przyznane Januszowi Zakrzewskiemu. Również odwołanie od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zakończyło się 18 września 2018 r. przegraną H… K…

W związku z powyższym informujemy, że H… K… i prowadzone przez niego Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe H….K… nie mają prawa produkować ani wprowadzać do obrotu nawozu organiczno-mineralnego pod nazwą OrCal®, jako chronionym znakiem towarowym.

Oświadczenie

Jedynym właścicielem prawa do posługiwania się znakiem towarowym OrCal® w produkcji i dystrybucji produktów z serii OrCal® jest Janusz Zakrzewski i podmioty upoważnione przez niego na podstawie stosownych umów, w tym: Evergreen Solutions Sp. z o. o. w Pyrzycach. Lista certyfikowanych dystrybutorów dostępna jest na stronie internetowej www.orcal.pl

Jednocześnie podkreślamy pełną determinację właściciela znaku towarowego OrCal® i innych osób uprawnionych do posługiwania się znakiem do bezwzględnego reagowania na wszelkie próby naruszania prawa do znaku towarowego OrCal®, ze wszelkimi, przewidzianymi prawem konsekwencjami dla naruszającego.

Janusz Zakrzewski
Właściciel marki OrCal®
Prezes Zarządu Evergreen Solutions Sp. z o.o.
Damian Kubera
Wiceprezes Zarządu
Yoshi S.A., Ochrona własności przemysłowej

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Zobacz decyzję Wojewódzkiego
Sądu Administracyjnego