Przewiń w dół

OrCal®. Specjalista od odkwaszania i użyźniania gleby!

Właściwy poziom odczynu gleby to podstawa gospodarowania na roli. Produkty OrCal® szybko i bezpiecznie podnoszą pH gleby nawet o 1 punkt w 3 miesiące przy dawce 1t/ha. Ale to nie wszystko..... Co można zyskać stosując OrCal® – zobacz poniżej…

Zadzwoń 508 797 785 lub wypełnij formularz i dowiedz się, gdzie najtaniej kupić produkt OrCal®

*Pole obowiązkowe

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Evergreen Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Pyrzycach (74-200), ul. Lipiańska 73/33 oraz Partnerów współpracujących z Evergreen Solutions Sp. z o.o. w celu:

Zaznacz zgodę
Zaznacz zgodę

Co to jest OrCal®?

Orcal bag

OrCal® to środek poprawiający właściwości gleby zawierający aktywny hydrat wapnia i materię organiczną oraz mikro- i makroelementy, w tym N, P, K. Powoduje:

Orcal bag

OrCal® to środek poprawiający właściwości gleby zawierający aktywny hydrat wapnia i materię organiczną oraz mikro- i makroelementy, w tym N,P,K. Powoduje:

 • Wzrost odczynu pH nawet +1 punkt w trzy miesiące
 • Wsparcie procesów mineralizacji resztek pożniwnych i odzysku z nich N,P,K (nawet 500kg/ha)
 • Odblokowanie N,P,K zmagazynowanego w glebie przy zbyt niskim odczynie pH gleby
 • Zwiększenie przyswajalności azotu (N), fosforu (P), potasu (K) nawet o kilkadziesiąt procent
 • Zmniejszenie deficytu materii organicznej w glebie
 • Wzrost poziomu próchnicy nawet o 1,1% w 1,5 roku
 • Namnażanie pozytywnych bakterii glebowych Azotobakterii i Clulozowych
 • Poprawę struktury gleby
 • Eliminację dostępności lub przyswajalności metali ciężkich w glebie - sprowadzenie do nie pobieranych przez rośliny form rezydualnych
 • Wzrost biomasy roślin nawet do 40%
 • Wzmocnienie odporności roślin
 • Ograniczenie presji szkodliwych patogenów glebowych

Efekty już w pierwszym plonie!

Zadzwoń 508 797 785 lub wypełnij formularz i dowiedz się, gdzie najtaniej kupić produkt OrCal®

Wypełnij formularz

Jak to wygląda w praktyce?

Do odzyskania nawet 500 kg/ha NPK z resztek pożniwnych

Zastosuj OrCal® na resztki pożniwne. Rolnicy, którzy tak robią wiedzą doskonale jakie bogactwo azotu, fosforu i potasu można wydobyć np. ze słomy zbożowej czy kukurydzianej.

Na przykład w uprawie pszenicy, przy plonie 5. ton słomy z hektara można wprowadzić do gleby nawet 140 kg NPK, a w przypadku kukurydzy – nawet 500 kg NPK.

OrCal® podnosząc pH gleby stwarza odpowiednie środowisko dla bakterii glebowych i przyspiesza procesy rozkładu resztek pożniwnych, dzięki czemu możemy wprowadzić do gleby tak duże ilości makroskładników NPK. To są olbrzymie oszczędności!

Za to już zapłaciłeś wcześniej - czyli odblokowanie N,P,K zgromadzonych w glebie

Stosowanie nawozów wieloskładnikowych przy zbyt niskim odczynie pH powoduje, że tylko część makroskładników będzie udostępniona roślinom, większość z nich blokowana jest w glebie.

Podnosząc szybko pH, dzięki OrCal® - odblokowujemy w glebie to za co już wcześniej zapłaciliśmy. Dzięki temu możemy ograniczyć stosowanie nawozów mineralnych. A to już kolejne oszczędności.

100% przyswajalności N,P,K przy ph 7.0, dzięki OrCal®

Jak wiemy, od wysokości pH zależy przyswajalność azotu, fosforu i potasu. Dla przykładu jeśli odczyn pH jest na poziomie 5.0, przyswajalność azotu N wynosi tylko 50%, przy pH 6.0 to już około 90%.

Stosując OrCal® zwiększamy udostępnianie NPK dla roślin (mniej makroskładników jest blokowanych w glebie przez niskie pH), dzięki temu możemy zastanowić się nad zmniejszeniem dawek nawozów mineralnych. I tu znowu zyskujemy.

OrCal® w walcze z suszą

Im więcej próchnicy w glebie tym lepsze magazynowanie wody potrzebnej roślinom. Stosując OrCal® zawierający do 400kg materii organicznej w jednej tonie zwiększamy poziom próchnicy.

Pamiętajmy, że wzrost zawartości materii organicznej w glebie o 1% powoduje zwiększenie zdolności do retencji wody o nawet 150.000 litrów/ha. To około 30% wody potrzebnej na przyrost 1 tony masy buraka cukrowego. Warto o tym pamiętać.

Zadzwoń 508 797 785 lub wypełnij formularz i dowiedz się, gdzie najtaniej kupić produkt OrCal®

Wypełnij formularz

Przykłady zastosowań

OrCal® w uprawie kukurydzy

Gleba nawożona OrCal®: średnio zasobna, pH 7.0, 4 klasa, dawka OrCal® 1,2t/ha, rośliny okazałe, zdrowe, dobrze ukorzenione.

Gleba nienawożona OrCal®: średniozasobna, pH 4.3, 4 klasa, rośliny niskie, wykazujące braki mikro i makroelementów, uprawa nie rokuje nawet średnich plonów.

OrCal® w uprawie pszenicy ozimej

Gleba nawożona OrCal®: średniozasobna, pH 6.5, klasa 3, dawka OrCal® 1t/ha przedsiewnie, jesienią 2016, rośliny wyższe, dobrze rozkrzewione, kłosy okazałe, długie, większa liczba "pięterek", system korzeniowy okazały, dobrze rozwinięty, szacowany plon pszenicy - ponadprzeciętny.

Gleba nienawożona OrCal®: średniozasobna, pH 5.2, klasa 3 (rośliny niskie, słabo rozkrzewione, kłosy krótkie, system korzeniowy słabo rozwinięty).

OrCal® w uprawie rzepaku

Gleba nawożona OrCal®: średniozasobna, klasa 2-3, pH 6.5 (dawka OrCal® 1t/ha pogłównie, jesienią). Ocena przezimowania ok. 25 roślin/m2 +20% względem pola kontrolnego, wyraźnie lepszy wigor, szyjka korzeniowa o większej średnicy, mocniejszy system korzeniowy, większa miąższość łanu (gęsty rzepak), łuszczyny okazałe, rośliny wyraźnie odporniejsze na okresowe susze.

Gleba nienawożona OrCal®: średniozasobna, klasa 2-3, pH 5.5. Ocena przezimowania: ok.18-20 roślin/m2, słaby wigor, szyjka korzeniowa o mniejszej średnicy, system korzeniowy słaby, łuszczyny niewielkie.