Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

infolinia 880 880 053

OrCal® – to się opłaca!

OrCal® – od 529 zł netto/tonę.

Podnieś pH gleby nawet o 1 punkt pH w ciągu kilku tygodni!

Działanie produktów z serii OrCal® wytworzonych przy użyciu reagenta WapCal® są powszechnie znane. Są jednak osoby, które traktują OrCal® jak „zwykłe wapno”, które tylko odkwasza glebę. Tymczasem OrCal® to nie zwykła kopalina a nowoczesny innowacyjny środek poprawiający właściwości gleby, który:

– szybko i skutecznie podnosi odczyn pH gleby, nawet o 1 punkt pH w ciągu trzech miesięcy

– poprawia zawartość próchnicy w glebie, użyźnia,

– dostarcza roślinom wartości odżywczych, mikro- i makroskładników, łatwo przyswajalnych, zawartych w materii organicznej znajdującej się w OrCal®-u,

– uzdrawia glebę poprzez neutralizację metali ciężkich.

Obecnie jedna tona produktu z serii OrCal® kosztuje tylko 359 zł netto (przy odbiorze własnym). Za taką cenę otrzymujesz:

– podniesienie pH gleby nawet o 1 punkt, np. z 5,5 do 6,5

Kredy i dolomity mogą być skuteczne do pH 5,5 bo rozpuszczają się w kwasach glebowych, których największa dostępność jest do pH 5,5. Powyżej pH 5,5, na przykład chcąc bezpiecznie odkwasić glebę z 6 pH na 7 pH – pozostaje tylko OrCal®. OrCal® bowiem rozpuszcza się w wodzie prawie 100 razy lepiej niż kreda czy dolomity. To dlatego programy refundacji zakupu wapna dotyczą tylko pól gdzie pH jest poniżej 5,5. Jeśli jest więcej – nie otrzymasz dopłaty do wapna, bo trochę bez sensu je stosować.

OrCal® stosuje się w ilości średnio 1 ton/ha. A ile trzeb użyć kredy lub dolomitu? Kilka ton? Prosimy sprawdzić. Cena renomowanego przykładowego wapna to 350 zł za tonę. A dawkowanie to 2,5 tony na hektar – czyli rachunek jest prosty: 2,5 x 350 zł netto = 875 zł netto na hektar. To co wychodzi taniej? Oczywiście że OrCal®. Tym bardziej, że kupując OrCal® zyskujemy dodatkowo:

– zwiększenie zwartości próchnicy w glebie, uzupełnienie niedoboru materii organicznej

Wzrost próchnicy to większa zdolność do zatrzymywania wody w glebie (wzrost o 0,1 % próchnicy to 100 mm wody więcej na m2). A doskonale wiemy co znaczy zdolność do zatrzymania wody przez glebę w obecnych czasach, gdzie rok po roku mamy suszę.

OrCal® użyźnia glebę, przez co rozwija system korzeniowy rośliny, który pozwala na efektywniejsze pobieranie składników pokarmowych i wody. Dobrze odżywione rośliny rosną lepiej i dają większy plon.

– solidne odżywienie roślin

Zawarte w materii organicznej mikro- i makroskładniki (w tym N, P, K) wspomagają rozwój i wzrost roślin.

– uzdrowienie gleby poprzez neutralizację metali ciężkich

Po zastosowaniu produktów z serii OrCal® wytworzonych na bazie reagenta WapCal®, oferowanych przez Evergreen Solutions metale ciężkie obecne w glebie przechodzą do form rezydualnych. Formy rezydualne nie są rozpuszczalne w roztworze glebowym, nie są dostępne dla roślin, nie są pobierane i magazynowane w roślinach, mają także mniejszą możliwość przechodzenia do wód gruntowych.

To tylko niektóre z argumentów potwierdzających, że warto kupić i zastosować OrCal® wytworzony na bazie reagenta WapCal®, oferowany przez Evergreen Solutions.

A Ty jak myślisz warto zastosować OrCal®? Jeśli masz wątpliwości zadzwoń – 880 880 053.

    Zapytaj o cenę

    Wypełnij formularz a my przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą ofertę.

    Podanie powyższych danych osobowych w formularzu jest dobrowolne, ale konieczne w celu analizy i udzielenia odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie dotyczące oferty na produkty z serii OrCal®.

    Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez „Evergreen Solutions Sp. z o.o.” z siedzibą w Pyrzycach (74-200), ul. Lipiańska 73/33 oraz Partnerów współpracujących z Evergreen Solutions Sp. z o.o. w celu:

    OrCal® - rewolucja w odkwaszaniu i użyźnianiu gleby